top of page

תוכנית עשר הנקודות של נוער העבודה
לפניך מוצגת תוכנית עשר הנקודות, כפי שהוצגה בסבב הבחירות האחרון (מרץ 2021). התוכנית מייצגת את עמדות הנוער בכל התחומים החשובים על מנת לשפר את מדינת ישראל. קריאה מהנה!

ביטחון לפני הכל
כמפלגה, אנחנו מציבים ומציבות את המחויבות העליונה שלנו, שהיא שמירה על ביטחונם של אזרחי ואזרחיות ישראל בראש סדר העדיפויות. עקרון הביטחון שלנו מבוסס על עוצמה צבאית, יכולות הרתעה, התרעה והכרעה, לצד מתן מעטפת הגנה ומיגון לכל האזרחים, מרחב מוגן לכל אזרח. אנחנו מחויבים לקדם ולפעול למען תוכניות אסטרטגיות סדורות ולא מתפשרות מול האתגרים הביטחוניים של מדינת ישראל וביניהם ארגון הטרור חמאס, תוך מנת גיבוי ואמצעים לדרג הצבאי למלא את תפקידו במימוש יעדיו לשם הגנת המדינה. המלחמה אינה המטרה הסופית, אלא רק אמצעי על מנת להשיג את השלום והביטחון.

יוזמת שלום אזורי והיפרדות מהפלסטינים
כמפלגה החורטת על דגלה את היוזמה מדינית ואת החתירה לשלום, אנחנו מחויבים לפעול למען עתידה של ישראל ושמירתה כמדינה יהודית וכמדינה דמוקרטית. לפעול להיפרדות מהפלסטינים, על בסיס עקרון שתי מדינות לשני עמים כחלק מהסדרי השלום הנוכחיים והעתידיים עם כל מדינות ערב המתונות תחילה ועם כל מדינות ערב.

כלכלה הוגנת ומדינת רווחה
כמפלגה הדוגלת בכלכלה שיוויונית וצודקת, ובמיוחד בשל המשבר הכלכלי החמור שנגרם בעקבות מגפת הקורונה, אנחנו מחויבים לפעול למען חקיקה עבור דמי אבטלה לעצמאיים, קצבאות ניצולי השואה, הנכות והזקנה, ולשבירת מונופולי השוק ופתיחתו לתחרות הוגנת. כמפלגה הפועלת לאור ערכי הצדק החברתי וצמצום הפערים אנחנו מחויבים לפעול להעלאת שכר המינימום כדי להבטיח חיים בכבוד בסיסי. אנחנו מחויבים לפעול למען שיקום מערכת הבריאות וקיצור התורים והפחתת הצפיפות בבתי החולים.

רפורמה בחינוך
בעקבות משבר הקורונה, אחד התחומים שנפגעו הכי הרבה הינו חינוך דור העתיד. ועל כן, כמפלגה המאמינה כי חינוך הינו האמצעי היעיל והמשמעותי ביותר לפיתוח דור העתיד, אנחנו מחויבים לפעול למען צמצום בחינות הבגרות והמבחנים ומעבר ללמידה מבוססת פרויקטים, ובשילוב למידה משמעותית וערכית, חקיקה לחינוך חובה חינם מגיל אפס שתיקח אחריות על הגיל הרך ותאפשר חינוך איכותי מגיל 0. בנוסף, אנחנו מאמינים במתן שכר הוגן למורים אשר מחנכים את דור העתיד וכן גם את התנאים הראוים, תוך כדי העלאת הסף לעבודה בהוראה ובחינוך למען חינוך ערכי ואיכותי.

שוויון זכויות לכולם.ן
אנחנו מאמינים בחברה שוויונית וצודקת ללא הבדלי דת, גזע, מין, מוצא, צבע עור, לאום ונטייה מינית. על כן, אנחנו מחויבים לפעול למען תיקון חוק הלאום ולהוסיף את לו את ערך השוויון על פי ערכי מגילת העצמאות. אנחנו מחויבים לפעול למען קידום שוויון זכויות לקהילה הלהט''בית באמצעות חבילת חקיקה שהוכנה על ידי המפלגה וכוללת מענה מקיף לצרכי הקהילה בתחומי המשפחה, הייצוג והקניין.

הגנה על שלטון החוק והדמוקרטיה
כמפלגה החורטת על דגלה את המאבק למען שמירת שלטון החוק והדמוקרטיה, ולאחר שנים של שחיקה והחלשה של ממלכתיות על ידי הממשלה בשנים האחרונות, אנחנו מחויבים לשמור ולחזק את מוסדות השלטון, גורמי אכיפת החוק, שומרי הסף ובית המשפט העליון ולפעול למען תקשורת חופשית ושוויונית. על מנת להגן על הדמוקרטיה שלנו מפני שחיתות וקיפאון אנחנו מחויבים לקדם חקיקה אשר תגביל את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות רצופות בלבד ואיננה תאפשר לאדם עם כתב אישום עם עבירות מחמירות להתמודד לכנסת.

פתירת משבר האקלים
כמפלגה המניפה את דגל השמירה וההגנה על איכות הסביבה ולאור משבר האקלים שפקד אותנו בשנים האחרונות, אנחנו מחויבים לפעול לקידום פתירת משבר האקלים על ידי יישום תכנית מתאר כלל ארצית לשימוש ב %100 אנרגיה ממקורות מתחדשים הגבלה ופיקוח על פליטת גזי חממה וזיהום ממפעלים ובתעשייה.

הפרדת דת ממדינה
כמפלגה המאמינה בהפרדת דת ממדינה תוך שמירה על צביונה היהודי של מדינת ישראל, אנחנו מחויבים לקדם ולפעול למען חקיקת נישואים אזרחיים אשר יאפשרו לכל הזוגות הצעירים להינשא בישראל בדרך שמאפשרת לכולם לבחור היכן וכיצד להתחתן ולא רק באמצעות הרבנות. אנחנו מחויבים לפעול למען הפעלת תחבורה ציבורית בשבת הנגישה עבור כל מי שזקוק לה, לרבות רכבת. מהלך זה יאפשר למאות אלפי ישראלים וישראליות להנות מיום המנוחה, באופן שאינו תלוי ביכולתם הכלכלית להחזיק ברכב פרטי.

פתירת משבר הדיור
מצוקת הדיור של הצעירים בישראל מחייבת פתרונות מקיפים ולא גימיקים זמניים. הדרך לפתרונות הללו תיסלל רק על ידי לקיחת אחריות של המדינה על אספקת ההיצע. אנחנו מחויבים לפעול למען בנייה ממשלתית בהיקף רחב, כפי שנעשה בישראל בעבר, על מנת לבנות 000,200 יחידות דיור במהלך 5 השנים הקרובות. באמצעות מסלולים ייחודיים לזוגות צעירים אשר יאפשרו להם לקנות ולשכור דירות בתשלומים נמוכים ללא הון עצמי גדול.

החזרת האמת לפוליטיקה
כמפלגה המאמינה כי נבחרי הציבור שלנו צריכים להיות נקיי כפיים, ישרים ונאמנים לערכיהם ובוחריהם, אנחנו מחויבים לפעול למען החזרת היושרה והאמת לפוליטיקה הישראלית. יותר מידי זמן שאמון הציבור בפוליטיקאים ונבחריו נשחק. אנחנו מתכוונים לייצג נאמנה את ערכינו, את השקפת עולמנו ובעיקר לייצג נאמנה את בוחרינו ולשרת את הציבור הישראלי כולו.

bottom of page